Idealny sposób na piękne paznokcie

Kobiety za wyznacznik piękna często uważają zadbane paznokcie. Starannie wypielęgnowane dłonie z perfekcyjnie pomalowanymi paznokciami dodają nam pewności siebie oraz sprawiają, że czujemy się dobrze w swojej skórze. Niestety wiele z nas ma problem ze słabymi, łamliwymi paznokciami, mało podatnymi na stosowanie odżywek. Na szczęście w ostatnim czasie pojawiło się coś co pozwoli nam cieszyć się pięknymi, długimi i mocnymi paznokciami. Jest to manicure [https://pl.wikipedia.org/wiki/Manicure] hybrydowy.

Hybrydy to specjalne lakiero-żele, które utwardza się w lampie UV. Są one bardziej wytrzymałe niż tradycyjne lakiery, zatem doskonale zabezpieczają nasze paznokcie przed złamaniami czy też uszkodzeniami. Tego typu manicure jest bardzo trwały – możemy się nim cieszyć nawet przez 3-4 tygodnie. Zazwyczaj jedynym powodem do jego zmiany jest po prostu widoczny duży odrost paznokcia. Kolejnym powodem dla którego hybrydy stały się tak popularne jest po prostu to, że po wysuszeniu lakieru w lampie możemy od razu powrócić do swoich obowiązków. Lakier jest dobrze utwardzony i suchy dzięki czemu nie ma obaw, że coś nam się na nim odciśnie lub że się zdrapie przez przypadek. Ponadto dzięki temu, że lakier zastyga dopiero w lampie mamy bardzo dużo czasu aby paznokcie pomalować starannie, skorygować ewentualne błędy czy też dokładnie wykonać zdobienia. Kolejną ogromną zaletą lakiero-żeli jest ich przepiękny wręcz lustrzany połysk.

Wadą jest jedynie duża czasochłonność tego zabiegu – ściągnięcie poprzedniego manicure hybrydowego oraz wykonanie nowego potrafi zająć nawet 3 godziny a zwłaszcza jeśli nie mamy zbyt dużej wprawy. Kolejną kwestią jest duży koszt zestawu startowego, który też co jakiś czas wymaga uzupełnienia. Jeśli jesteśmy amatorkami może się zdarzyć, że popełniamy nieświadomie różne błędy, które mogą mieć znaczący wpływ na trwałość manicure a nawet nam zaszkodzić. Często się zdarza, że na przykład „zalewamy” skórki hybrydą co powoduje, że pod lakier dostaje się powietrze i woda, sprawia, że zaczyna on odpadać. Lakiero-żele zawierają substancje, które nie są szkodliwe dla płytki paznokciowej ale mogą się takie okazać dla skóry i nawet wywołać uczulenie. Dlatego też najlepszym pomysłem jest po prostu regularne odwiedzanie kosmetyczki [https://swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html]. Warszawa jest miejscowością, w której zdecydowana większość kobiet woli przyjść na ten zabieg do profesjonalnego salonu kosmetycznego zamiast zajmować się tym samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *