Leczenie zębów w narkozie – gabinety w Krakowie

Leczenie zębów w narkozie bardzo często reklamowane jest jako idealne dla tych, którzy boja się dentysty i dla dzieci, by ich nie stresować. Takie formy leczenia nie są dostępne we wszystkich gabinetach stomatologicznych. Nawet lekarz stomatolog z Krakowa czy Warszawy bardzo często nie ma uprawnień do takiego leczenia, nie mówiąc o dentystach z innych, dużo mniejszych miast, jednak trzeba tu dodać, że w każdym rejonie Polski można znaleźć specjalistów, którzy w ten sposób leczą. Czy jednak takie leczenie ma sens? Czy warto się go podejmować?

Nie ma znaczenia czy będzie to dentysta z Krakowa czy z innego miasta, zawsze za takie leczenie zażąda dużo pieniędzy. Sama narkoza to koszt kilkuset złotych, do tego będą oczywiście dochodzić koszty leczenia poszczególnych zębów. Z uwagi na to, ze w narkozie można zrobić wiele zębów na raz, jednorazowa wizyta może kosztować nawet kilka tysięcy złotych i wcale nie można mieć pewności, że nie będzie boleć. Narkoza, która jest podawana nie przypomina tej w trakcie operacji. To zastrzyk, który na chwilę usypia pacjenta, w trosce o jego bezpieczeństwo to nie jest typowa narkoza, która trwa przez cały czas. Silniejsze dawki leku podawane są przy najbardziej bolesnych elementach leczenia, mniejsze przy drobnych zabiegach. Już to oznacza, że może boleć, co więcej znieczulony pacjent może czuć ból, ale nie może nic na ten temat powiedzieć. Z tego między innymi powodu, warto to przemyśleć i mimo strachu zdecydować się na klasyczny zabieg  stomatologiczny.

Leczenie zębów obecnie nie musi bolec, znieczulenia są doskonałe, dlatego narkoza, jako forma znieczulenia przy leczeniu stomatologicznym powinna być ostatecznością. Za cenę narkozy można mieć szereg doskonałych znieczuleń i po prostu nie czuć bólu w trakcie leczenia stomatologicznego, co więcej, dzięki braku narkozy możemy kontrolować to, co się z nami dzieje w trakcie leczenia stomatologicznego i po prostu stomatologa informować. Warto mieć tego świadomość i leczenie w narkozie po prostu bardzo przemyśleć. Z reguły jest drogie i zbędne, czego lekarz dentysta, który leczy w ten sposób, z całą pewnością nam nie powie. Strach przed leczeniem u stomatologa można po prostu pokonać, więc nie warto na siłę płacić za drogie i nie zawsze skuteczne leczenie zębów w narkozie. To bez narkozy również może być bezbolesne.

2 thoughts on “Leczenie zębów w narkozie – gabinety w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *